Sign in

Sign in to confirm

Have you forgotten your password?

... or login with Facebook:

Don't have an AndroidPIT account yet? Sign up

Android Apps by Developer "Jan Gruncl"

Apps Sort by:  In favorites AndroidPIT User Android Market
Phantom Music Control Phantom Music Control
Jan Gruncl
1.67 free 2 ×
0 Ratings
3,801 Ratings
** If you have problems with Winamp support, open Winamp settings and check "Control Headset" option. It will work as charm. ** ** Music player setting is only available after you (...)
Studentská kuchařka Studentská kuchařka
Jan Gruncl
1.8 free 0 ×
0 Ratings
330 Ratings
*** Zkuste také Studentskou kuchařku HD! *** http://play.google.com/store/apps/details?id=cz.jhg.kucharka Studentská kuchařka pro všechny, kteří bydlí na kolejích, intrech, privátech, (...)
Studentská kuchařka HD Studentská kuchařka HD
Jan Gruncl
1.2 USD 2.52
0 ×
0 Ratings
41 Ratings
Studentská kuchařka pro všechny, kteří bydlí na kolejích, intrech, privátech, nebo si prostě jen chtějí uvařit něco rychlého doma. Verze HD nabízí: - Plnou podporu tabletů - Moderní (...)
Velký slovník cizích slov CZ Velký slovník cizích slov CZ
Jan Gruncl
2.9 USD 2.27
0 ×
0 Ratings
79 Ratings
Aplikace, která na iOSu vzbudila světový rozruch; obzvláště na Litoměřicku. http://itunes.apple.com/cz/app/velky-slovnik-cizich-slov/id665731612 A teď začíná válka platforem a zásadní (...)
Radio Beat Widget Radio Beat Widget
Jan Gruncl
1.4.3 free 0 ×
0 Ratings
244 Ratings
Multimediální widget zobrazující aktuální a následující pořad rádia Beat (a zobrazením programu) s možností přehrávání internetového streamu. Widget vznikl za souhlasu rádia a je (...)
Kde se (ne)kouří Kde se (ne)kouří
Jan Gruncl
1.53 free 0 ×
0 Ratings
157 Ratings
S radostí oznamujeme, že jsme se stali vítězi v kategorii Aplikace pro lepší svět soutěže Aplikace roku 2013. Všem děkujeme za podporu! Každý nekuřák i kuřák v ČR s námi v reálném (...)
Frekvence 1 Widget Frekvence 1 Widget
Jan Gruncl
1.4.2 free 1 ×
0 Ratings
73 Ratings
Na přání uživatele byl na základě staršího widgetu (rádio Beat) sestaven nový pro posluchače Rádia Frekvence 1. I tato aplikace zobrazuje aktuální program, přehrává internetový (...)
Gama Rádio Gama Rádio
Jan Gruncl
1.0.3 free 0 ×
0 Ratings
42 Ratings
S oficiální aplikací Gama Rádia budete vždy v obraze! V elegantním přehledu najdete vše, co se zrovna v rádiu děje, a přes widget na ploše se můžete kdykoli zaposlouchat do té (...)
TenInchLauncher TenInchLauncher
Jan Gruncl
1.5 free 0 ×
0 Ratings
25 Ratings
** This was built for Nexus 7 specifically, but should work on any device with Android 4.2+ as well. ** This app allows you to run apps on your phone (experimentally) and 7" tablet as if (...)
gMapsSpeed (beta) gMapsSpeed (beta)
Jan Gruncl
0.5 free 1 ×
0 Ratings
177 Ratings
Get speedometer and speed limit alerts for Google Maps Navigation! Trial features: - Display overlay with speed information on your screen - Display last two digits of your speed in (...)
Chladnou hlavu Chladnou hlavu
Jan Gruncl
1.1 free 0 ×
0 Ratings
63 Ratings
Události líčené v tomto povídkovém cyklu jsou bohužel inspirovány realitou. Jakákoliv podobnost postav se skutečnými osobami, žijícími či mrtvými, je poťouchle záměrná. Chladná (...)
Veľký slovník cudzích slov SK Veľký slovník cudzích slov SK
Jan Gruncl
2.9 USD 2.27
1 ×
0 Ratings
14 Ratings
Aplikácia, ktorá na iOS vzbudila svetový rozruch; obzvlášť na Litoměřicku. http://itunes.apple.com/cz/app/velky-slovnik-cizich-slov/id665731612 A teraz začína vojna platforiem a (...)
Phantom Music Control Pro Phantom Music Control Pro
Jan Gruncl
1.0.3 USD 2.52
3 ×
0 Ratings
160 Ratings
Unlimited license for Phantom Music Control. This is just activation key. You need to install this and then run Phantom Music Control as usual (version 1.61 or higher is required). (...)
Notiwatch for Pebble Notiwatch for Pebble
Jan Gruncl
1.4.0 USD 2.52
0 ×
0 Ratings
20 Ratings
The ultimate notification center for your smartwatch! No more reaching for your phone, no more wandering around Pebble application menus. Have your recent notifications shown (...)
Skeldal Pexeso Skeldal Pexeso
Jan Gruncl
1.0 free 0 ×
0 Ratings
10 Ratings
Tato jednoduchá hra vznikla jako vzpomínka na legendární české fantasy RPG Brány Skeldalu. Port původních Bran Skeldalu na Android je v současné době ve fázi získávání (...)
Česká kuchařka Česká kuchařka
Jan Gruncl
1.0 USD 2.85
0 ×
0 Ratings
25 Ratings
100 klasických českých receptů, se kterými už přežijete! Po úspěšném Velkém slovníku cizích slov přicházím s dalším portem z iPhone, tentokráte se strhující kuchařkou od Napoleon (...)
SlickPub - The EPUB Reader SlickPub - The EPUB Reader
Jan Gruncl
1.2 USD 2.52
2 ×
0 Ratings
23 Ratings
Forget all the slow, ugly and unresponsive EPUB readers, and enjoy your e-book library in SlickPub! Features and stuff: - Simple user interface - no need for over-complicated settings (...)
Voice Search Assistant Voice Search Assistant
Jan Gruncl
1.3.2 USD 1.00
4 ×
0 Ratings
5 Ratings
*** This app was not made by Google Inc., is not supported by Google and is not in any way related to the company. *** *** Only for The Google Now for ICS Project users! *** (...)
gMapsSpeed Pro gMapsSpeed Pro
Jan Gruncl
1.0.3 USD 1.89
2 ×
0 Ratings
20 Ratings
Unlimited license for gMapsSpeed. This is just activation key. You need to install this and then run gMapsSpeed as usual (version 0.1 or higher is required). Please note that this app (...)
Lyrics Enabler Lyrics Enabler
Jan Gruncl
1.0.1 USD 1.00
0 ×
0 Ratings
13 Ratings
*** WARNING! Multiple people have reported that this app does not work for them anymore. Please try it on some well-know song first so you can get refund in such case. I will work on (...)