X

Sign in

Sign in to confirm

Have you forgotten your password?

... or login with Facebook:

Don't have an AndroidPIT account yet? Sign up

Android Apps by Developer "Jan Tursky"

Apps Sort by:  In favorites AndroidPIT User Android Market
Learn HTML5 Learn HTML5
Jan Tursky
3.6 free 1 ×
0 Ratings
1,550 Ratings
Application was created for the purpose of thesis on "interactive textbook of Internet technologies." It contains a list of all elements used in HTML 5 Explanation, see the browser and (...)
Maturita SK Maturita SK
Jan Tursky
3.7 free 0 ×
0 Ratings
817 Ratings
Už nebudete potrebovať knihy na každý predmet, z ktorého pôjdete maturovať. Už si nebudete musieť písať poznámky o každej téme, ktorá Vás bude čakať na maturite. Táto aplikácia (...)
Čísla a symboly Čísla a symboly
Jan Tursky
2.0 free 0 ×
0 Ratings
211 Ratings
V poslednej dobe sa stretávame s čoraz väčším počtom rôznych čísel používaných v mnohých odvetviách. Táto aplikácia Vám pomôže zorientovať sa. Aplikácia obsahuje tieto (...)
UNIWeather - Weather in pocket UNIWeather - Weather in pocket
Jan Tursky
4.4 free 0 ×
0 Ratings
653 Ratings
UNIWeather app is now available on Android, featuring amazing icons matching weather conditions and many other features. Easily choose category by swiping from left to right to (...)
ConvertUnit free ConvertUnit free
Jan Tursky
2.0 free 0 ×
0 Ratings
28 Ratings
Unit converter Light - dark theme SK, CZ, DE, EN language
UNIWeather - Unlock Key UNIWeather - Unlock Key
Jan Tursky
1.2 USD 1.99
3 ×
0 Ratings
51 Ratings
This application will unlock all features in the app UNIWeather. You need to have the application UNIWeather installed too. Do not think that installing the PRO version and then (...)
Developer Developer
Jan Tursky
3.1 free 0 ×
0 Ratings
134 Ratings
Simple Android application, that will help you get's the device information and during development. Application contains categories like audio manager, battery manager, bluetooth (...)
Background Background
Jan Tursky
1.2 free 0 ×
0 Ratings
48 Ratings
This application lets you select a color from the list, mix, set as wallpaper, identified by camera and more. Identifying the camera does not work correctly on some devices.
Money - security features Money - security features
Jan Tursky
1.1 free 0 ×
0 Ratings
4 Ratings
Do you know, if the banknotes in your wallet are genuine? Do you know all security features contains every banknote? Do you work with a large amount of money? If you do, so this (...)
Lekárne SK + Mapa Lekárne SK + Mapa
Jan Tursky
free 0 ×
0 Ratings
95 Ratings
Aplikácia obsahuje viac než 1 600 lekární s kompletnou adresou, telefónnym údajom, otváracími hodinami ako aj polohu na mape. Ak potrebujete, môžte sa navigovať na konkrétne (...)
Školy Školy
Jan Tursky
1.3 free 0 ×
0 Ratings
20 Ratings
Aplikácia ponúka prehľadný zoznam všetkých vzdelávacích budov na území Slovenskej republiky. Nájdete v nej základné, stredné a vysoké školy, ubytovne, jedálne a ďalších, spolu 12 (...)