Sign in

Sign in to confirm

Have you forgotten your password?

... or login with Facebook:

Don't have an AndroidPIT account yet? Sign up

Android Apps by Developer "Jan Tursky"

Apps Sort by:  In favorites AndroidPIT User Android Market
Learn HTML5 Learn HTML5
Jan Tursky
3.7 free 1 ×
0 Ratings
1,789 Ratings
Application was created for the purpose of thesis on "interactive textbook of Internet technologies." It contains a list of all elements used in HTML 5 Explanation, see the browser and (...)
Maturita SK Maturita SK
Jan Tursky
3.7 free 0 ×
0 Ratings
850 Ratings
Už nebudete potrebovať knihy na každý predmet, z ktorého pôjdete maturovať. Už si nebudete musieť písať poznámky o každej téme, ktorá Vás bude čakať na maturite. Táto aplikácia (...)
Čísla a symboly Čísla a symboly
Jan Tursky
3.0 free 0 ×
0 Ratings
223 Ratings
V poslednej dobe sa stretávame s čoraz väčším počtom rôznych čísel používaných v mnohých odvetviách. Táto aplikácia Vám pomôže zorientovať sa. Aplikácia obsahuje tieto (...)
UNIWeather - Weather in pocket UNIWeather - Weather in pocket
Jan Tursky
4.4 free 0 ×
0 Ratings
812 Ratings
UNIWeather app is now available on Android, featuring amazing icons matching weather conditions and many other features. Easily choose category by swiping from left to right to (...)
Developer Developer
Jan Tursky
3.3 free 0 ×
0 Ratings
167 Ratings
Info about app Are you developer? Are your graphic designer for mobile devices? Or just a simple user, who wants to know more about your device and also to have better control for (...)
Money - security features Money - security features
Jan Tursky
1.1 free 0 ×
0 Ratings
5 Ratings
Do you know, if the banknotes in your wallet are genuine? Do you know all security features contains every banknote? Do you work with a large amount of money? If you do, so this (...)
ConvertUnit free ConvertUnit free
Jan Tursky
2.0 free 0 ×
0 Ratings
33 Ratings
Unit converter Light - dark theme SK, CZ, DE, EN language
UNIWeather - Unlock Key UNIWeather - Unlock Key
Jan Tursky
1.2 USD 1.97
3 ×
0 Ratings
71 Ratings
This application will unlock all features in the app UNIWeather. You need to have the application UNIWeather installed too. Do not think that installing the PRO version and then (...)
Background Background
Jan Tursky
1.2 free 0 ×
0 Ratings
54 Ratings
This application lets you select a color from the list, mix, set as wallpaper, identified by camera and more. Identifying the camera does not work correctly on some devices.
Lekárne SK + Mapa Lekárne SK + Mapa
Jan Tursky
free 0 ×
0 Ratings
107 Ratings
Aplikácia obsahuje viac než 1 600 lekární s kompletnou adresou, telefónnym údajom, otváracími hodinami ako aj polohu na mape. Ak potrebujete, môžte sa navigovať na konkrétne (...)
Školy Školy
Jan Tursky
1.3 free 0 ×
0 Ratings
20 Ratings
Aplikácia ponúka prehľadný zoznam všetkých vzdelávacích budov na území Slovenskej republiky. Nájdete v nej základné, stredné a vysoké školy, ubytovne, jedálne a ďalších, spolu 12 (...)