X

Sign in

Sign in to confirm

Have you forgotten your password?

... or login with Facebook:

Don't have an AndroidPIT account yet? Sign up
Icon

Mesnevi Dinle

(99)
About this app:Show more
ANDROID VERSION
1.5 and up
INSTALLATIONS
10,000 - 50,000
PRICE
FREE

Similar Apps

Mevlana
(307)
free

Top 5 Apps

TED
(60,602)
free
Zite
(5,496)
free

More from this developer

Description

Sayın Metin Köse'nin eşsiz sesinden mesnevi-i şerifi dinleyebilirsiniz.

Uygulama, kitaplar ve kısımlara bölünmüştür. Böylece sıra ile ses dosyalarını indirebilirsiniz. Daha sonra internet olmadan da dinleyebilirsiniz.

Tüm ses dosyaları toplam 1,4gb. dır ve ortalama 100mb. lık kısımlara bölünmüştür.

İnternet'te veya sistemimizde zaman zaman kesilmeler meydana gelebilir. yüklemek istediğiniz kısımda hata olursa "yükleme geçmişini sil" i tıklayıp yeniden indirmeyi deneyebilirsiniz.

Önemli uyarı: tabletlerde herhangi bir sorun yoktur. Ancak telefondan dinlerken aynı anda bir telefon araması geldiğinde ses kesilmemektedir. Bu hatayı gidermeye çalışıyoruz ancak uygulama esnasında dikkat etmenizi tavsiye ederim. örneğin uçak modunda dinleyebilirsiniz.

ücretsiz olarak sunduğumuz bu uygulama hakkında yapıcı eleştirilerinize her zaman açık olduğumuzu bildirirken sayın Metin Köse Beyefendiye teşekkürü borç biliriz...

Mesnevi klasik doğu edebiyatında, bir şiir tarzının adıdır. Edebiyatta aynı vezinde ve her beyti kendi arasında ayrı ayrı kafiyeli nazım türüne Mesnevi adı verilmiştir. Uzun sürecek konular veya hikayeler şiir yoluyla anlatılmak istendiğinde, kafiye kolaylığı nedeniyle mesnevi türü tercih edilirdi.
Mesnevi her ne kadar klasik doğu şiirinin bir türü ise de, "Mesnevi" denildiği zaman akla "Mevlâna'nın Mesnevi'si" gelmektedir.
Mevlâna Mesnevi'yi Hüsameddin Çelebi'nin isteği üzerine yazmıştır. Kâtibi Hüsameddin Çelebi'nin söylediğine göre, Mevlâna, Mesnevi beyitlerini Meram'da gezerken, oturuken, yürürken, hatta semâ ederken söylermiş. Çelebi Hüsameddin de yazarmış.
Mesnevi'nin dili Farsça'dır. Halen Mevlâna Müzesi'nde teşhirde bulunan 1278 tarihli, elde bulunulan en eski Mesnevi nüshasına göre beyit sayısı 25618 dir.
Mesnevi'nin Vezni: Fâ i lâ tün - fâ i lâ tün - fâ i lün 'dür.
Mevlâna 6 ciltlik Mesnevi'sinde tasavvufi fikir ve düşüncelerini, birbirine ulanmış hikayeler halinde anlatmaktadır

App Screenshots

Mesnevi Dinle
Mesnevi Dinle

Test review and rating

We havenʼt tested this Android app yet.
Request a test report now!

User Reviews

Average rating
4.3
(99)
Your rating:

Latest Community Comments