X

Sign in

Sign in to confirm

Have you forgotten your password?

... or login with Facebook:

Don't have an AndroidPIT account yet? Sign up
Icon

ReadyO

(32)
About this app:Show more
ANDROID VERSION
1.6 and up
INSTALLATIONS
1,000 - 5,000
PRICE
FREE

Similar Apps

Scanner Radio
(114,142)
free
AndroTurk Radyo
(15,323)
free
AndroTurk Tv
(2,472)
free

Top 5 Apps

Photo Editor Pro
(143,933)
free
RoboCop™
(571,245)
free

Description

ReadyO, radyoseverler için hazırlanmış, kullanımı kolay bir radyo uygulamasıdır. Mevcut Beta versiyonu 50'nin üzerinde yerli ve yabancı radyo istasyonunu içermektedir. Kısa zamanda eklenecek yerli ve yabancı radyolarla, yeni fonksiyonlarla içeriğinin zenginleştirilmesi hedeflenmektedir. Pratik kullanımı sayesinde Favori Radyo Ekleme ve Çıkarma işlemleri kolaylıkla yapılabilmektedir. Radyo dinlerken telefonla arandığınızda, ReadyO susar ve görüşmeniz bittiğinde tekrar çalmaya devam eder.
Geri bildirimleriniz, görüş ve düşünceleriniz, sizlere daha zengin bir ReadyO dinleme keyfi sunabilmemiz için çok değerli. Seçtiğiniz istasyon çalışmıyorsa veya teknik bir sorunla karşılaşırsanız lütfen bize yazın: feedme@myreadyo.com
Ayrıca uygulama içindeki "Geribildirim" butonuna tıklayarak, çıkan formu doldurup görüşlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.
ReadyO ile radyo dinlemenin tadını çıkartmanızı arzu ediyoruz...

Not : ReadyO şu an beta versiyondadır.

[English]
ReadyO is an easy-to-use radio application with over 50 local & world radio stations in this Beta version. The content will be enriched with more domestic and world radio stations in a short span of time. Besides, new functions will be added. Through its practical usage, you can easily form your own favorite list and you can add/remove radio stations to that list. If you have incoming call, ReadyO stops; after terminating the call, ReadyO automatically continue to play.
Your feedback, views and thoughts have a great value for us. If the chosen radio station does not work or if you encounter a technical problem, please inform us: feedme@myreadyo.com
In the application menu, after pressing the "Feedback" button, you can also share your views with us by filling out the form.
Enjoy your ReadyO...

Note: This is a beta version of ReadyO.

App Screenshots

ReadyO
ReadyO

Test review and rating

We havenʼt tested this Android app yet.
Request a test report now!

User Reviews

Average rating
3.5
(32)
Your rating:

Latest Community Comments